DYSKUSJA OGÓLNA

GTPL_Bart

Re: DYSKUSJA OGÓLNA

Postautor: GTPL_Bart » 29 sie 2014, 23:06

Gandzia jakbym mógł mieć coś przeciwko?! Nie mam monopolu ani na mądrość, ani na rankingi :) ;)
Powodzenia i owocnych efektów życzę :ok:
==================
Przypomnienie ;) Mój ranking/rankingi jest aktualizowany do 10 każdego miesiąca, więc ten z ujęciem wyścigów i czasówek z sierpnia pojawi się niebawem :)
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 01 wrz 2014, 21:15

Sorka Bart że dopiero teraz czytałem Twojego posta do mnie, ale sam rozumiesz. Długie wakacje z wnukiem były ważniejsze :) A że ani wcześniej ani teraz nie mam czasu żeby Ci odpowiedzieć w sposób tak szczegółowy a zarazem zwięzły, żeby wszystko było jasne i dało się ogarnąć w 5 minut, więc się wstrzymam, czym bardzo zasmucę swojego przyjaciela NG, który umiera z niecierpliwości :D Może gdy znajdę odpowiednią ilość czasu to wrócę do tego posta. A na razie tylko mała dygresja.
NG wyciągnął z Wiki definicję która mówi że ranking to "...... według określonych kryteriów". Kryteria te są określane przez "twórców" rankingu i dobierane w taki sposób, aby jak najdoskonalej odzwierciedlić to, co ranking ma pokazać. Jeśli ma pokazać kto jest najlepszym zawodnikiem w danej dyscyplinie, to musi zdobyć np. największą ilość pkt rankingowych, przyznawanych w/g określonych kryteriów i wcale nie musi to być mistrz świata czy mistrz olimpijski, wygrywający jedne zawody bądź jedną ich serię.
Ty wykonałeś tytaniczną robotę zupełnie zapominając o najważniejszym. O określeniu kryteriów. U Ciebie zwycięzca czterogodzinnego wyścigu z udziałem 16 topowych kierowców, przy zmiennej porze dnia i pogodzie, na ciężkich uszkodzeniach i bez wspomagaczy dostaje takie samo 0,5 pkt. jak zwycięzca wyścigu na 1 okrążenie rywalizujący z 4 nowicjuszami, bez uszkodzeń i na wszelkich możliwych wspomagaczach. A w dodatku jeśli wygra jeszcze kilka czasówek, to ląduje na dużo gorszym miejscu w tabeli niż ten drugi. I to właśnie dyskredytuje Twoją pracę jako ranking. Brak określonych kryteriów.
Przyjrzyj się rankingowi UCI kolarzy. Tam są określone kryteria jakie musi spełniać wyścig żeby był brany pod uwagę w punktacji i ile w takim wyścigu kolarz może dostać punktów. Zwycięzca tego rankingu też nie dostaje żadnego tytułu, choć jest uznawany za najlepszego kolarza w danym okresie czasu, choć wcale nie musi wygrać mistrzostw świata, olimpiady czy któregoś z wielkich tourów. Jest najlepszym kolarzem, bo zdobył najwięcej punktów przyznawanych w/g określonych kryteriów. I gdybyś takie rankingi wziął za wzór tworząc swój, wtedy Twoja praca byłaby doskonała.
3m się :)
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 01 wrz 2014, 21:54

Oczywiście ja mam też ważniejsze rzeczy w życiu od robienia rankingów dla naszego forum i uwierz mi że pod tym tematem nie specjalnie czekałem na Twoją odpowiedź :) Nie zamierzam się z Tobą sprzeczać i bez końca przepychać na przykłady rankingów z innych dyscyplin. Wiedzę nt. takowych posiadam i to całkiem sporą (UCI działa na zupełnie innych zasadach, z których nawet nie skorzystasz w innym otoczeniu, bo to jest ranking sezonowy gdzie... ach nawet nie chce mi się tłumaczyć).
Old nie widzisz kryteriów? Definicja z wiki? Rozkładam ręce.
Aha... po co cały czas przytaczasz te przykłady z wyścigami długodystansowymi, albo na 4 okrążenia???? W tabeli masz pokazane, które serie są ujęte w punktacji. Nie ma tam takich o których piszesz. Dzisiaj nie ma potrzeby tworzyć mechanizmów do czegoś co nie istnieje :roll:
Po prostu zamykam tą dyskusję i robię swoje. Nadal łączę tzw. ogień z wodą i nadal to będzie tak wyglądać (bardzo podoba mi się pomysł połączenia wyścigów z czasówkami gdzie platformą jest GT :serce: ).
========================
W połowie tygodnia będzie aktualizacja z ujętymi sierpniowymi wynikami.
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 08 wrz 2014, 19:51

W temacie "Tabele" pojawiły się zaktualizowane o wyścigi i czasówki w sierpniu i z początku września, w dwóch wariantach. Nr 1 wg "RO" i Nr 2 wg "Aktywności". Pozdrawiam :)
GTPL_Gandzia
Moderator
PSN-ID: GTL_Gandzia
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 25

Postautor: GTPL_Gandzia » 08 wrz 2014, 20:22

Bart-as moze i glupie pytanie ale jak robisz "zdjecie" calej tabeli ja swoja jak zmniejszam zeby bylo widac cala to nic nie mozna przeczytac za male literki sie robia.
Czy to zalezy od rozdzielczosci ekranu ? Ja mam 15 cali i podzialke 1366-768
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 08 wrz 2014, 21:55

Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi :) Powiem Ci że ze zdjęciami troszkę muszę się namęczyć w dość prymitywny sposób. Robię zrzut z ekranu takiej tabeli jaką widzę w excel-u potem drugi i łącze dwie części (najczęściej w dwóch się mieszczę) w programie graficznym. Zapisuję jako JPEG i już :)
GTPL_Gandzia
Moderator
PSN-ID: GTL_Gandzia
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 25

Postautor: GTPL_Gandzia » 08 wrz 2014, 22:11

A to taki cwancyk wymysliles :ok: Ze tez na to nie wpadlem :myśli: :oops:
kasperkasperek
Moderator
PSN-ID: GTPL_Kasperek
Kontroler: sixaxis,driving force GT

Re: Grudzień 2014 - Wyścig Mistrzów wg mojego RO

Postautor: kasperkasperek » 14 wrz 2014, 11:44

bartas chodzilo mi czy mi tu zaliczysz start bo bylem, chcialem , ale mozna by powiedziec ze po qwali musialem sie wycofac z popowdu awari :cry:
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 14 wrz 2014, 12:53

kasper muszę się zastanowić, bo nikt przed Tobą nie zgłaszał takich roszczeń :?:
Mam nadzieję że szybko Ci naprawią internet i nie trzeba będzie rozpatrywać takich dziwacznych spraw jak Twoja, ani u Ciebie, ani u nikogo innego. Przed następną aktualizacją RO będę miał to na uwadze.
kasperkasperek
Moderator
PSN-ID: GTPL_Kasperek
Kontroler: sixaxis,driving force GT

Postautor: kasperkasperek » 14 wrz 2014, 13:02

no bo wiesz chcialem jechac zapisalem sie i sie pojawilem ,moglem jechac na lagach , nie jechalem tylko ze wzgledu na szacunek do was wszystkich i nie psuc zabawy , byli ini co sie zapisali i sie wogole nie pojawili

Wróć do „SUBIEKTYWNA KLASYFIKACJA KIEROWCÓW NASZEGO FORUM TGP GT6 2014 - POWERED BY Bart-as”