wyścig nr 1 - 06.07.2015 godz. 19.00

Coroczne, cztery wyścigi online według zasad Akademii GT. Organizator - kolega Bart-as.

Moderator: CZARUŚ

GTPL_Bart

wyścig nr 1 - 06.07.2015 godz. 19.00

Postautor: GTPL_Bart » 31 maja 2015, 14:03

Wyścig 1 - 06.07.2015 godz. 19.00

Tor - Silverstone
Samochód - z 1 Rundy GTA 2015 (zmieniony olej, sztywność nadwozia, balans hamulców, tuning zabroniony)

Dozwolone opony - Sportowe Miękkie (na ewentualny deszcz sugeruję Komfortowe Miękkie)

Start sesji kwalifikacyjnej - 19.00
UWAGA ! Kwalifikacje jedziemy "samotnie" . Start z boksów. Czas 5 min.

Start wyścigu na 90 min. - 19.05 - wyścig startuje automatycznie po zakończeniu kwalifikacji.

W przypadku rozłączenia kogoś w trakcie sesji kwalifikacyjnej, po starcie wyścigu pojawi się na czacie info o restarcie, dlatego proszę o zapamiętanie swoich miejsc po kwalifikacjach. Osoba rozłączona w trakcie sesji kwalifikacyjnej wystartuje w wyścigu z ostatniego miejsca.

UWAGA ! Najeżdżanie lub przekraczanie linii wyjazdowej z boksów będzie karane karą +5 sek.

Ustawienia pokoju:

- Tryb pokoju - TKWD
- Prywatność pokoju - Publiczny
- Jakość wyścigu - Standardowa
- Czat głosowy - Wyłączony
- Forma kwalifikacji - Ścigaj się samotnie
- Start kwalifikacji - Z boksów
- Automatyczne rozgrywanie wyścigu - Wyłączone
- Rodzaj startu - Pola startowe - sprawdzenie falstartu
- Szyk pół startowych - Najszybszy z przodu
- Dodatkowa moc - Wyłączona
- Kary - Brak
- Zużycie opon i paliwa – Normalne
- Utrata przyczepności - Realistyczna
- Widoczność uszkodzeń - Włączona
- Uszkodzenia mechaniczne - Ciężkie
- Siła korytarza aero - realistyczna
- N2O - Niedozwolone
- Tuning - Zabroniony
- Wszystkie "wspomagacze" za wyjątkiem ABS 1 – Zabronione
- Pogoda zmienna 1, wirtualna godzina startu 14.00, upływ czasu 1

Proszę o potwierdzenie startu w temacie Wyścig nr 1 - Lista startowa.
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Re: wyścig nr 1 - 06.07.2015 godz. 19.00

Postautor: oldboy1957 » 05 lip 2015, 18:29

Mam nadzieję, że zdążymy na Base Model Serie o 21.00 :)
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 05 lip 2015, 21:21

Zdążycie :) Czarek hostuje, a to gwarancja przestrzegania rygoru czasowego ;)
kasperkasperek
Moderator
PSN-ID: GTPL_Kasperek
Kontroler: sixaxis,driving force GT

Postautor: kasperkasperek » 06 lip 2015, 19:48

Sory ale sie nie da jechać nawet na padzie
Jeste cały mokry i zaczęła mnie juz bańka napierdzielac musiałem wyjść z mieszkania :(
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 06 lip 2015, 21:27

Gratulacje sebRem :klaszcze: Sam widzisz to jak jazda na rowerze, albo umiejętność pływania. Tego się po prostu nie zapomina... znaczy się szybkiej jazdy i wygrywania :D
Ja jestem zadowolony, bo nie zostałem zdublowany i jeszcze od Czarka "dostałem w prezencie" trzecie miejsce na podium :D
Było fajnie i do następnego :macha:
=================
Oldboy wrzucisz nas do rankingu? Tylko niestety nie mam czasu na liczenie i nie podam Ci obliczonych punktów rankingowych :( Jeśli dasz radę to będę wdzięczny :ok:
sebRem
PSN-ID: GTPL_sebRem sebRem
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 96

Postautor: sebRem » 06 lip 2015, 22:03

Na początek, dzięki za fajną jazdę Panowie, i gratulacje dla was za przetrwanie tej nawałnicy. :) Nawet było trochę ścigania, tylko szkoda że tak nas mało było.
Bart, jeśli o moją jazdę chodzi, to tak jak przypuszczałem było trochę słabo, bo wolno. ;) Rezultat na mecie jest dużo lepszy niż sama jazda. :D No ale po takiej przerwie, i bez przygotowania da się to jakoś przeżyć. Sam wspomniałeś o pływaniu, a pływanie przecież mieliśmy. Jak wilgotność doszła do jakichś 70% to już nie była jazda czy wyścig, tylko walka o przetrwanie. No ale to nie dziwne, jak w deszczu jest gdzieś tak z 200% wody, jak to u nas było. :) Na niektórych zakrętach to nawet kaczki pływające po torze były szybsze ode mnie. :ha:
Miałem dwie wycieczki poza tor. Jedna prawie zakończona spinem, ale jakimś cudem się wybroniłem. Jak ktoś chce obejrzeć moje "wygibasy" to chyba było na 33 kółku.
I dzięki za przypomnienie, o kupnie opon. Bez nich przecież nie mógł bym jechać w tych warunkach.
Szkoda, że teraz raczej dopiero pojadę ostatni wyścig w Le mans. A najbardziej zależało mi na wyścigu na Spa, bo w czasówce fajnie się jeździło.
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 06 lip 2015, 22:27

sebRem pisze:Bart, jeśli o moją jazdę chodzi, to tak jak przypuszczałem było trochę słabo, bo wolno ;)

Wygraleś i daj spokój ;) Przestań się pastwić :D Nie było dubla i jest ok :ok:
sebRem pisze:I dzięki za przypomnienie, o kupnie opon. Bez nich przecież nie mógł bym jechać w tych warunkach.

Walczymy na torze, a nie czyhamy na przypadkowe błędy rywali poza nim :D Także nie ma za co :)
sebRem pisze:Szkoda, że teraz raczej dopiero pojadę ostatni wyścig w Le mans. A najbardziej zależało mi na wyścigu na Spa, bo w czasówce fajnie się jeździło.

Może Ci się uda? Weźmiesz urlop z pracy najwyżej :) ;)
===================
Jeszcze mi się przypomniała dobra akcja jak na pierwszym okrążeniu w mgnieniu oka z pierwszego miejsca spadłem na ostatnie :lol:
O bestlapa też mnie nie pytajcie, bo zrobiłem go na oponach SM przy wilgotności toru chyba 7-8%? Nie wiem jak, ale wiem że dogoniłem Czarka :diabeł3:
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 06 lip 2015, 23:27

Przede wszystkim gratulacje i podziękowania dla SebRema,
Oldboya, Barta i Kasperka. Ta seria Barta nie jest dla mnie
jedną z wielu, a podsumowaniem esencji GT, czyli Akademii GT.
Może i przygotowań było z mojej strony mało, ale być musiałem.

Podczas wyścigu wyszła "epopeja" jak napisałem na czacie w pokoju.
Bałem się ;) 90 minut w pięciu na torze, a nawet w czterech, bo Kasperek
na deszczu dał spokój, ale naprawdę próbował :ok:. Okazało się,
że było wiele emocji podczas ścigania i o dziwo cały czas kogoś widziałem,
a to z przodu, a to w lusterku. Przez deszcz pogubiłem się z paliwem
i niestety bez walki oddałem pozycję Bartowi, który zbliżał się do mnie.
Do następnego poniedziałku :macha: .
Załączniki
BL-R1.JPG
BL-R1.JPG (71.07 KiB) Przejrzano 3493 razy
K1.JPG
K1.JPG (95.57 KiB) Przejrzano 3493 razy
W1.JPG
W1.JPG (97.98 KiB) Przejrzano 3493 razy
kasperkasperek
Moderator
PSN-ID: GTPL_Kasperek
Kontroler: sixaxis,driving force GT

Postautor: kasperkasperek » 07 lip 2015, 8:32

Ja poprostu nie wytrzymałem temperatury w pokoju i jeszcze moja pani jakiś dokumentu potrzebowała i było ciagle - to ten a ten a ten nie bo juz go im dawałam
Jak mi zaczęły okulary parkować i bania dymić musiałem wyjść na zewnątrz
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 07 lip 2015, 9:50

No i była fajna jazda. Niech żałują ci, co nie byli.
Zaczęło się z kłopotami bo gra w moim aucie widziała tuning, choć go nie było. Musiałem szybko kupić nowe, zmienić olej i malowanie :) Kwali z drobny błędem i P2 ale ciasnota straszna w czasach :D Po starcie Bart dobrze się bronił ale w końcu zaspinował i wyszedłem na prowadzenie z niewielka przewagą nad Czarkiem i Sebremem. Gdy Seb uporał się z Czarkiem i siadł mi na zderzaku wiedziałem, że już po mnie. Broniłem się do 10 okrążenia i poległem. Seb zaczął odjeżdżać i jedyny ratunek w strategii. Ponieważ niczego wcześniej nie sprawdzałem postanowiłem jechać na 2 pity co 30 min. Ale gdy tuż przed planowanym zjazdem zaczęło padać, postanowiłem przeczekać i zmienić opony od razu na KM. Jak na złość przez kolejne okrążenia wilgotność wciąż była 0% i moje tempo wyraźnie spadło bo opony się kończyły. Gdy wreszcie zjechałem wilgotność była ledwo 15 %, a opona na pp już tylko 3. No i w tym momencie dylemat. Będzie padać nadal, czy przestanie ? Ale że na Silvie jak już pada to do końca, więc założyłem KM, a po zjeździe spadłem na P4. Jakież było moje zdziwienie, gdy Czarek i Bart po swoich pitstopach wyjechali na tor tuz przede mną, choć wcześniej miałem dość dużą przewagę. Zemścił się ten przedłużony pierwszy stint. Myślałem, że już na tym P4 zostanę ale chłopakom zaczęło coś spadać tempo i obu wyprzedziłem, a Czarek z Bartem tracili coraz więcej. Do Sebrema po jego zjeździe traciłem ponad 30 sek. ale trochę udało się odrobić, więc Seb nie był w szczytowej formie :)
Graty dla wszystkich i oby więcej takiej walki na torach. I żeby tylko lepsza frekwencja była, to było by pięknie :)

Wróć do „SERIA GRAN TURISMO ACADEMY 2015 - ZAKOŃCZONA”