wyścig nr 1 - 06.07.2015 godz. 19.00

Coroczne, cztery wyścigi online według zasad Akademii GT. Organizator - kolega Bart-as.

Moderator: CZARUŚ

GTPL_Bart

Re: wyścig nr 1 - 06.07.2015 godz. 19.00

Postautor: GTPL_Bart » 08 lip 2015, 16:17

Ta seria powinna być w punkcie:
1. Albo 0,5, albo 1,0?
2. 0,4 w drodze wyjątku ze względu na to że to nie ja wyznaczyłem ilość wyścigów tylko PD :)
Może jeszcze Czarek się wypowie jako współorganizator SGTA?
Jak dla mnie przy takim rodzaju wyścigów i stopniu trudności powinno to być bardziej premiowane w rankingu. Poczekam co napisze Czarek i co Ty Oldboy odpiszesz? Najwyźej zrezygnuję w tym roku z wpisywania SGTA do rankingu, ale tego bym nie chciał.
PS
Za mało przeliczników stworzyłeś, bo te co są nie obejmują np. takiej serii jak ta :)
JankessPL
PSN-ID: JankessPL
Kontroler: sixaxis

Postautor: JankessPL » 08 lip 2015, 17:02

Te przeliczniki mają za dużą wartość.
...
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 08 lip 2015, 18:55

Bart-as pisze:...Poczekam co napisze Czarek i co Ty Oldboy odpiszesz?
Najwyźej zrezygnuję w tym roku z wpisywania SGTA do rankingu,
ale tego bym nie chciał...
Decyzję o wpisaniu do rankingu pozostawiam Tobie Bart,
a ja cóż mogę powiedzieć? Każda seria mocno oparta o Gran Turismo
jest dla mnie najważniejsza. W razie zaliczenia serii osobiście
postulowałbym takie zmiany, co do punktacji przedstawionej
przez Oldboya.

Prestiż - zdecydowanie tylko 1.
Rodzaj wyścigu - zdecydowanie 0,4.
Regulamin rankingu można zmienić na 4 wyścigi :).
Ten punkt jeszcze nie był stosowany.

Była zmienna pogoda i pora dnia – 1.
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 08 lip 2015, 19:36

Jeszcze o pogodzie zapomniałem, a było tak (i będzie) jak napisał Czarek.
Zgadzam się z powyższym postem Czarka i teraz ruch po stronie Oldboya. Jeśli zgodzisz się zaliczać do rankingu wg powyższych założeń to zostajemy i wpisujemy, jak nie to nie wpisujemy.
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 08 lip 2015, 21:39

Jeśli chodzi o zmienną porę dnia, to założenie w rankingu było takie, że wyścig trwa przez co najmniej 2 pory dnia (np. popołudnie i wieczór lub noc i dzień) ale później postanowiłem, że zmienna pora dnia będzie uznana również przy upływie czasu większym niż 1. Tak więc w tym przypadku punkty za zmienną porę dnia nie przysługują.
Jeśli zaś chodzi o prestiż, to 1,0 mają tylko wyścigi o mistrzostwo Polski, a spotkanie na torze 5 kolegów z jednego teamu tego warunku raczej nie spełniają.
Mogę się jedynie zgodzić na 0,4 za serię.
Tak więc ostatecznie RW wstępne wynosi:
RW wstępne:

Kategoria I - wyścig pucharowy - 0,5
seria – 0,4
długość wyścigu - od 1h do 2h – 0,4
zmienna pogoda i stała pora dnia – 0,8
uszkodzenia ciężkie – 0,8
dostępność tylko ABS – 0,3
tuning i setup zabroniony – 0,1

Razem = 3,4

a końcowe za ten wyścig = 4,9
JankessPL
PSN-ID: JankessPL
Kontroler: sixaxis

Postautor: JankessPL » 09 lip 2015, 0:08

Panowie fakt faktem niektóre założenia są z dupy, ale albo klasyfikujemy wszystkie zawody wg jednej miary, albo weryfikujemy wszystkie wcześniejsze wyścigi. To są podstawy
...
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 09 lip 2015, 6:18

Oldboy
- nie zgodzę się ze stałą porą dnia, bo przecież podczas
wyścigu minęło i u nas w domu i na torze półtorej godziny.

Jankes
- toż to jedna miara tyle, że punkt widzenia się zmienia :mrgreen:.

Ogólnie widziałbym punkty u Oldboya poprzez znaczenie wykorzystania Gran Turismo,
a np. Oldboy widzi poprzez odbicie rzeczywistych serii wyścigowych. Co nie zmienia faktu,
że zawsze będę za tym, by w takich przypadkach nie było demokracji i decyduje
ten, co wkłada najwięcej pracy - czyli Oldboy i każda Jego decyzja będzie
dla mnie właściwa. Problem ma tylko Bart, bo nie wiadomo, czy zdecyduje się
na umieszczenie serii w rankingu (ja umywam ręce ;)).
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 09 lip 2015, 7:07

Ja też umywam ręcę :D Nie będę się kopał z koniem :ha: W tamtym roku to robiłem jak prowadziłem swój ranking i trwała dyskusja (chyba ze 2 tygodnie? :rolll: ).
Wpisujemy wyniki SGTA do rankingu Oldboya z 2015 roku wg powyższych przeliczeń (poprawionych).
===================
Oldboy to nie jest seria tylko dla członków GTPL, ale dla wszystkich. Akurat ostatnio się tak złożyło że tylko ludzie z GTPL pojechali. Może w następnych wyścigach będzie wiecej osób?
Zapraszam :)
===================
JankessPL pisze:Panowie fakt faktem niektóre założenia są z dupy, ale albo klasyfikujemy wszystkie zawody wg jednej miary, albo weryfikujemy wszystkie wcześniejsze wyścigi. To są podstawy

Jankess zgadzam sie co do ideii korekty, ale nie w tym roku. Za dużo pracy.
Zresztą to zależy od Oldboya i On podejmie decyzję czy będzie w 2016 roku prowadził ranking? Czy będzie w nim coś zmieniał? :macha:
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 09 lip 2015, 10:08

JankessPL pisze:Panowie fakt faktem niektóre założenia są z dupy, ale albo klasyfikujemy wszystkie zawody wg jednej miary, albo weryfikujemy wszystkie wcześniejsze wyścigi. To są podstawy

Wybacz Janki, ale wyrażenie "z dupy" po pierwsze jest kompletnie nieuzasadnione, a po drugie, działa na mnie jak płachta na byka :)
Nieuzasadnione, bo dyskusja nad rankingiem i wszystkim tym co i jak ma uwzględniać, toczyła się przez prawie cały ubiegły rok. Jej wynikiem jest to, co mamy w rankingu, bo tak wspólnie zdecydowaliśmy i tak pozostanie.

GTPL_CZARUŚ pisze:Oldboy - nie zgodzę się ze stałą porą dnia, bo przecież podczas wyścigu minęło i u nas w domu i na torze półtorej godziny.

Nie o to chodzi Czarku. Idea dodatkowych punktów za zmienną porę dnia polega na tym, że punkty takie dostaje się wtedy, gdy wyścig odbywa się w czasie więcej niż jednej pory dnia. Chodzi o większą trudność wynikającą ze zmian w oświetleniu i cieniach na torze, a także z jazdy w dzień i w nocy. Dlatego też dodatkowe punkty za zmienną porę dnia może dostać taki wyścig, który np. zaczyna się przed południem, a kończy po południu lub zaczyna się wieczorem, a kończy w nocy, bądź też zaczyna się po południu, a kończy późnym wieczorem, (tak jak w DTM). Chodzi o to, aby widoczność, światła i cienie na torze były inne na starcie wyścigu, a inne na finiszu.
W czasie takiego wyścigu jak ten i takimi jego ustawieniami w ciągu 90 min. na torze praktycznie nic w tym względzie się nie zmienia, dlatego trudno tu mówić o zmiennej porze dnia. Samo ustawienie upływu czasu na 1 warunku zmiennej pory dnia nie spełnia. Co innego, gdybyśmy wystartowali np. przed zachodem słońca, a kończyli po zmroku.
Zmienna pora dnia to była w wyścigu BMS, który jechaliśmy chwilę później, choć był o połowę krótszy :)
Przepraszam za ten dość długi wywód, ale chciałem tylko przypomnieć wam, na czym ma polegać trudność za którą wyścig dostaje dodatkowe punkty.

GTPL_CZARUŚ pisze:Ogólnie widziałbym punkty u Oldboya poprzez znaczenie wykorzystania Gran Turismo, a np. Oldboy widzi poprzez odbicie rzeczywistych serii wyścigowych.

Nie Czarku. Ja to widzę tylko poprzez stopień trudności każdego elementu składającego się na wyścig. Bo inny stopień trudności jest podczas jazdy przy stałej, słonecznej pogodzie i takiej samej przez cały czas porze dnia, a inny, gdy trzeba jechać na suchym i w deszczu, a w dodatku w dzień i w nocy. I nie ma tu znaczenia jakie warunki panują w rzeczywistym odpowiedniku takiego wyścigu, jeśli taki jest. Znaczenie ma tylko to, co sami ustawimy w opcjach pokoju, z pośród tego, co oferuje nam Gran Turismo.

GTPL_CZARUŚ pisze:zawsze będę za tym, by w takich przypadkach nie było demokracji i decyduje ten, co wkłada najwięcej pracy

Ale tu właśnie była demokratyczna decyzja poprzedzona ogólnie dostępną dyskusją na forum :D

Bart-as pisze: Nie będę się kopał z koniem

Ależ Bart, tu się nie ma o co kopać, a tym bardziej z koniem, bo on tu nie podejmuje decyzji :D Decyzje podjęliśmy wszyscy prawie rok temu, akceptując regulamin rankingu, który powstał po dłuuugiej i czasem burzliwej dyskusji :)

Bart-as pisze:Oldboy to nie jest seria tylko dla członków GTPL, ale dla wszystkich.

No więc dokładnie jest taka sama jak każda inna i każdy inny wyścig organizowany na forum. Więc co, Twoim zdanie, ma ją od innych odróżniać aż tak, żeby można jej przyznać rangę mistrzostw Polski, bo tylko taka seria lub wyścig jest objęta najwyższą kategoria prestiżu. I bez znaczenia jest kto w niej startuje. Ważne jest ilu ludzi o niej wie, jak szeroko została "rozreklamowana" jako mistrzostwa Polski i czy została przez tzw, ogół graczy jako takie mistrzostwa zaakceptowana, tak jak Czarkowe WMP. Z resztą nie chodzi tu o nazewnictwo, czy są to mistrzostwa, puchar czy cokolwiek innego. Chodzi o to, aby informacja o niej dotarła do jak największej liczby graczy, by mogli w niej wystartować. A to ilu i kto wystartuje też nie ma znaczenia, bo gdyby informacja o niej dotarła do wszystkich, to mogli wszyscy, ale nie chcieli.

Bart-as pisze:Jankess zgadzam sie co do ideii korekty, ale nie w tym roku. Za dużo pracy.Zresztą to zależy od Oldboya i On podejmie decyzję czy będzie w 2016 roku prowadził ranking? Czy będzie w nim coś zmieniał?

W ogóle nie wiem o jaka ideę chodzi.
Jeśli będę żył i będzie dla kogo taki ranking prowadzić, to tak. A jeśli tak, to będzie w nim kilka kosmetycznych korekt i nic więcej, bo w obecnej formule sprawdza się znakomicie :)

Tak więc ostatecznie RW wstępne wynosi:

Kategoria I - wyścig pucharowy - 0,5
seria – 0,4
długość wyścigu - od 1h do 2h – 0,4
zmienna pogoda i stała pora dnia – 0,8
uszkodzenia ciężkie – 0,8
dostępność tylko ABS – 0,3
tuning i setup zabroniony – 0,1

Razem = 3,4

a końcowe za ten wyścig = 4,9

Jak poprawisz punktację to umieszczę wyniki w tabeli rankingowej.
GTPL_Bart

Postautor: GTPL_Bart » 09 lip 2015, 17:42

Na powyższy post odpowiem: ok ;)
==============
Czarek umiesz to liczyć? Proszę Cię popraw punkty rankingowe w wynikach oficjalnych. Ja tego nie ogarniam :rolll: Wystarczy mi w pracy na codzień przeliczników itp. :ok:

Wróć do „SERIA GRAN TURISMO ACADEMY 2015 - ZAKOŃCZONA”