Zasady CRC - Pytania, odpowiedzi i takie tam

Opracował - GTPL_oldboy1957.

Moderator: oldboy1957

Gawron88
Moderator
PSN-ID: GTPL_Gawron/Gawron88
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 88

Re: Zasady CRC - Pytania, odpowiedzi i takie tam

Postautor: Gawron88 » 29 lut 2016, 10:54

Old mieknie,zaczyna byc jak trzeba :)
Volenti non fit iniuria

http://www.youtube.com/watch?v=BL8ZeEKFUno - Mistrzostwo swiata.
jaskiniowiec
Moderator
PSN-ID: jaskiniowiec1995
Kontroler: DFGT

Postautor: jaskiniowiec » 29 lut 2016, 11:40

oldboy1957 pisze:Z Twojej wersji pkt.I.4 wynika, że pojazd atakujący musi w takiej sytuacji zahamować i przepuścić atakowanego umożliwiając mu bezpieczny dojazd do wewnętrznego krawężnika. Czyli uważasz, że jakikolwiek atak bez prawidłowego overlapu powinien być całkowicie zabroniony ?

Uważam że najlepiej usunąć punkty I.4 i I.5. Będzie krócej :lol:. Lepiej zostawić sytuację overlap i brak overlapu. Jeżeli atakujesz bez overlapu to nie masz prawa do miejsca w zakręcie. Jeżeli potrafisz wyprzedzać w takich warunkach to proszę bardzo :).
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 29 lut 2016, 13:50

Jaski, zdajesz sobie sprawę, że wyprzedzanie bez overlapu to jedna z najbardziej kontrowersyjnych i wywołujących najwięcej sporów sytuacji. Dlatego w tej sprawie wszystko musi być całkowicie jasne. Z tego co piszesz wyżej wynika, że atak taki ma być dozwolony ale całkowita odpowiedzialność za przeprowadzenie go bezpiecznie spada na atakującego. Dodatkowo piszesz, że atakujący bez overlapu nie powinien mieć żadnych praw do miejsca w zakręcie.
Jak wobec tego powinien brzmieć punkt regulaminu dotyczący ataku bez overlapu, żeby gwarantował atakowanemu wszelkie prawa, a atakującemu zezwalał na taki atak ?
W CRC pisze, że w takim przypadku "...Jest to wysoce ryzykowny manewr, zarówno dla Ciebie, jak i dla innych. Jeżeli spowodujesz wtedy wypadek, nie masz żadnych praw. "
A co w sytuacji gdy wypadku nie spowodujesz, bo jesteś tak sprawny, że znalazłeś miejsce i wjechałeś tam bez kontaktu ale zablokowałeś i wyhamowałeś atakowanego, który przecież ma w tej sytuacji wszelkie prawa do tego zakrętu ? Albo wtedy, gdy nie doszło do kolizji tylko dzięki temu, że atakowany wykazał się rozsądkiem i refleksem, nie zamknął Ci drzwi w ostatnim momencie lub nie wjechał w Twój bok, gdy przelatywałeś po jego wewnętrznej stronie ? Wjechałeś pod niego i przed niego, zablokowałeś jego linię jazdy zmuszając do dodatkowego hamowania bądź ucieczki na zewnętrzną, przez co stracił pozycję. Czy atakujący bez overlapu może tak pojechać ? Jeśli może, to atakowany, pomimo tego, że ma wszelkie prawa, nie może z nich skorzystać. Jeżeli atakujący nie może tak pojechać, to jak mu tego zabronić w regulaminie zezwalając mu jednocześnie na atak bez overlapu ?
jaskiniowiec
Moderator
PSN-ID: jaskiniowiec1995
Kontroler: DFGT

Postautor: jaskiniowiec » 29 lut 2016, 15:03

Nie widzę przeszkód by organizator ukarał atakującego bez overlapu który wykorzystuje to że atakowany unika zderzenia z nim. Moim zdaniem to uczciwe postawienie sprawy, masz overlap to masz prawo do miejsca w zakręcie. Wykorzystywanie tego że ktoś pomyślał za ciebie jest bardzo nie fair i łamie regulamin. Kontrowersyjne może być określenie gdzie jest overlap ale nie to że jest jakaś granica która uprawnia do miejsca w zakręcie. Uważam że nie ma potrzeby opisywania w regulaminie czegoś takiego jak atak bez overlapu. Inne punkty regulaminu dobrze określają takie sytuacje. Należy takie zdarzenia rozpatrywać w kontekście prawa do miejsca w zakręcie.
maxtoto
PSN-ID: MaxToto112
Kontroler: Thrustmaster T500

Postautor: maxtoto » 29 lut 2016, 22:13

:cz: Żyyyygaaam tym angielskim bełkotem.

Macie tu na gorąco ocencie czy był "overdump" czy nie był bo mnie posyła przed stół "sędzioski" i grozi karą za brak wyrozumiałości dla słabszych :diabeł3:

Kamera z jego pokładu:
https://www.youtube.com/watch?v=n7N_IHbHILI

Kamera z pokładu idy od 3:30:
https://www.youtube.com/watch?v=Qqd9kwGnC-0
YouTube - boski112
BMW - Broń masowego wyprzedzania
Gawron88
Moderator

Postautor: Gawron88 » 01 mar 2016, 6:15

Overbump byl napewno bo niezle go bumpnales hahaha.I co Maksiu,nie twoja wina?:D
Rada moja taka,w wesolych miasteczkach sa takie gokartopodobne pojazdy orurowane dookola i mozna sie stukac do woli xD.Mozna udawac-Im all mighty Senna ,get out of the way morons!!!!
:)
Volenti non fit iniuria

oldboy1957
Moderator

Postautor: oldboy1957 » 01 mar 2016, 7:52

Czyste wyprzedzenie max. Wina gościa przed Tobą, bo na wyjściu, gdy już praktycznie był wyprzedzony, odbił w prawo w Twoją stronę, choć miał wystarczająco dużo miejsca do jazdy pod bandą. To jest właśnie to, o czym pisze w pkt E.2. w moim projekcie regulaminu.
Paweł, a gdzie Ty widziałeś jakieś kontakty między tymi bolidami wcześniej ? Max ani razu nie puknął tego przed nim. Za to gość ściął zakręt, co jest niedozwoloną obroną pozycji.

Ps. a swoją drogą fajna gra. Można bolidem latać po dość wysokich przecież krawężnikach, a on jedzie jak po stole. Żadnej pracy zawieszenia, żadnych wstrząsów bolidu, żadnej utraty trakcji, normalnie arcade jak nic :D
oldboy1957
Moderator

Postautor: oldboy1957 » 01 mar 2016, 10:28

Usunąłem z projektu pojęcia "maksymalnie wewnętrznej" i "maksymalnie zewnętrznej", a także przeredagowałem objaśnienie pojęcia "bezpośrednia bliskość". Zmieniłem także pozycję jaką musi mieć pojazd by mieć overlap z 1/3 długości na 1/2 długości pojazdu atakowanego.
Ponadto przeredagowałem pkt. I.4 oraz pkt. I.5. a także punkty dotyczące prowadzenia uszkodzonego pojazdu.
W związku z tym proszę o wasze opinie i propozycje ewentualnych zmian w projekcie regulaminu.
maxtoto
PSN-ID: MaxToto112
Kontroler: Thrustmaster T500

Postautor: maxtoto » 01 mar 2016, 17:17

Miło, że się za mną wstawiasz i widzisz to co ja widzę. Trochę mi lepiej :).

Gra jak gra z dupy jest to fakt, ale F1 to moja pasja, te prędkości, tory, cała otoczka, grafa, "dźwięk" i poprawili baaardzo detekcję obecności na torze naprawdę mega sprawa w porównaniu do poprzednich edycji. I najważniejsze to Hardcorowa ekipa, no assist i kokpit wymuszony, trochę beksy ale ja ich tam dotrę sesese...

:gadaj: Gawron weź przetrzyj okulary bo ci zaparowały...
YouTube - boski112
BMW - Broń masowego wyprzedzania
Gawron88
Moderator

Postautor: Gawron88 » 01 mar 2016, 17:54

Ja ogladalem na telefonie Max,to co opisuje Old to jakby inny filmik byl.Ja zdazylem zauwazyc,ze ten przy bandzie skrecil leciutko w prawo,ale doslownie milimetry.Musialbym obejrzec dokladniej,ale moim zdaniem nie zostawiles mu miejsca,leciutko skrecil kola i odbil sie o ciebie.Atak byl fajny,jakbys pojechal ciasniej bylo by idealnie.Ale moze sie zle przyjrzalem.
Volenti non fit iniuria

Wróć do „REGULAMIN WYŚCIGOWY GTPL”